Kayıkhane Sohbetleri

Herkese merhaba,

Bu dönemin ilk Kayıkhane Sohbeti’ni Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun, Management Centre Türkiye bünyesinde danışman olarak görev alan; aynı zamanda milli yelkencimiz olarak 300’den fazla yarışa katılmış, yurt içi ve yurt dışında çeşitli dereceler almış ve hala yat yarışlarıyla yelken kariyerine devam eden Arif Gürdenli ile 5 Kasım Pazartesi saat 17.30’da gerçekleştiriyoruz.
Yer: Güney Kampüs Mühendislik Binası – M2181

Arif Gürdenli Kimdir?

1966 yılında doğan Arif Gürdenli, 1990’da Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Şu anda ‘Organizasyonlarda Koçluk, Danışmanlık ve Liderlik’ yüksek lisans derecesine ve sektörüne odaklı sertifikalara sahip ve çeşitli yönetici eğitim ve gelişim programları sunan Management Centre Türkiye şirketinde kıdemli danışman olarak çalışıyor.
Yelken ve denizciliğe ilk adım atışı ise 13 yaşında Galatasaray Spor Kulübü’nde gerçekleşti. 17 yaşında Cadet sınıfında Türkiye 2.si oldu, aynı yıl ilk yat yarışına çıktı. 18 yaşında olimpik yelkenciliğin en zor dallarından kabul edilen Finn sınıfında yarışmaya başladı. 1986’da 20 yaşındayken daha sonra 350 kere daha giyeceği milli formayı ilk kez sırtına geçirdi. 1988 Seul ve 1992 Barcelona olimpiyatlarında yarıştı. 2000’de Camel Trophy seçmelerini kazandı ve Tonga-Samoa adalarındaki yarışı 6.olarak tamamladı. 2003-2004’te Çin Halk Cumhuriyeti Finn takımını yarışlara hazırladı. Halen aktif olarak yat yarışlarına çıkan Gürdenli, yelken hakkındaki duygularını şöyle ifade ediyor: “Deniz yaşam alanı benim için, denizin üstünde olmak, denizin kokusunu hissetmek benim için yeterli.”

Çok keyifli bir sohbet olacak, hepinizi bekliyoruz:)