Sıkça Sorulan Sorular

Kimler eğitim alabilir?

Üniversite öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve mezunlarımız. Üniversite dışındaki kişileri yelken eğitim alabilecekleri yerlere yönlendirebiliriz. Lütfen iletişime geçiniz.

Hiç yelken bilmiyorum. Sorun olur mu?

Hayır, takıma katılmak için yelken bilmeniz gerekmiyor. Takımımız yelkenle henüz tanışmamış kişileri yelkenci ve denizci olarak yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Yelken biliyorum, ben ne yapmalıyım?

Eğer yelken tecrübesine sahipseniz, takıma seviyenize uygun bir aşamadan dahil olabilirsiniz. Bunun için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Eğitimler ne zaman başlıyor?

Her sene Bahar ve Güz akademik döneminin 3. haftasında.

Eğitimlere nasıl başlayabilirim?

Eğitimlerimize kayıt olmak için, her dönem başında yapılan tanışma toplantılarımıza gelip başvuru yapmalısınız. Bu toplantılarda merak ettiğiniz tüm diğer ayrıntıları da öğrenebilirsiniz.

Toplantıyı kaçırdım, hala kayıt olabilir miyim?

Toplantıda alınan kayıtlara öncelik verilecektir ama yer kaldığı takdirde tabi ki başvuru yapabilirsiniz. Bunun için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Okul takımıyız, öyleyse eğitimler neden ücretli?

Ne yazık ki takımımıza ait bir kayıkhane ve tekne bulunmadığı için başlangıç eğitimleri, bir eğitim kurumuyla anlaşılarak ortaklaşa yürütülebilmektedir. Buna karşılık yat eğitimleri, mil kazanma programı, teorik eğitimler ve eğitim gezileri takımımız içinde yetişmiş eğitmenler tarafından tekne kirası haricinde tamamen ücretsiz olarak verilmektedir.