Etkinlikler

Eğitim Gezileri
1      Adsız

Kulübümüz, her yıl ilkbahar, güz ve kış aylarında düzenli olarak eğitim gezileri yapmaktadır. Bu gezilerde öğrenciler temel yelken ve denizcilik bilgilerini yat sınıfı teknelerde uygularken güvenli bir ortamda karşılaştıkları sorunları çözerek bilgi ve deneyimlerini geliştirme fırsatı bulurlar. Katılımcı sayısı eğitim gezisinin içeriğine göre 30-80 arasında değişir. Yeni yelkencilerin katılımının teşvik edildiği İlkbahar ve Güz eğitim gezilerinde kaptanlar kendi bilgilerini tekne üstünde öğrencilere aktarırken, Kış eğitim gezilerinde ise takım kaptanları birbirlerini veya kaptan adaylarını eğitir. Bunun yanı sıra eğitim gezileri takımın yeni üyeleriyle eski üyelerinin kaynaştığı ve takım ruhunun hissedildiği en güzel etkinliklerden biridir.

Takımiçi Match-race Yarışları

4         3

Her akademik dönem boyunca en az 2 tane olmak üzere sporculara temel yarışçılık becerisini öğretmek ve ekip ruhunu kazandırmak için takım içi yarışlar düzenlenmektedir. Bu yarışlarda her seviyeden sporcu yarışçılık becerilerini geliştirme fırsatı yakalar. Takım içi yarışlara ek olarak takımımız üniversiteler arası yarışlar da düzenlemektedir. Türkiye’de düzenli olarak yarış düzenleyen tek üniversite takımı olarak 2005 yılından beri yarışlarımızın sayısı 11’e ulaşmıştır.


Kayıkhane Sohbetleri ve Eğitim Atölyeleri

18            17

Takım sporcularının 1 ve 2 yıldız eğitimlerini desteklemek ve yelkencilere ileri düzeyde teknik bilgiler vermek amacıyla Boğaziçi Üniversitesi Yelken Takımı dönemsel olarak seminerler düzenler. 6 Nisan 2009 tarihinde Türkiye Yelken Federasyonu’nun desteğiyle Boğaziçi Üniversitesi Yelken Takımı’nın ev sahipliğini yaptığı Trim Semineri bu etkinliklerin en önemli örneklerinden biridir. Teknik ağırlıklı bu seminerlere ek olarak sporculara denizcilik kültürü kazandırmak ve yelken camiasının değerli kişileriyle hoş sohbet bir ortam yaratmak amacıyla Kayıkhane Sohbetleri adı altında söyleşiler düzenlenmektedir. Şu ana kadar Osman ATASOY, Orhan GORBON, Arif GÜRDENLİ, Şef Levent ÖZGEN, Edhem Dirvana, Tonguç – Yeşim TOKOL gibi yelken camiasında tanınmış isimlerin katıldığı bu söyleşiler yeni isimlerle düzenlenmeye devam etmektedir.

Ayrıca yurtiçinde tanınmış yelken kulüplerine ziyaretler düzenleyip sporcularımıza çeşitli teknelerde yelken eğitim atölyeleri düzenliyoruz. Geçtiğimiz senelerde Tuzla Yat Kulübü’ne ve Foça Yelken Kulübü’ne katılmak isteyen sporcularımıza açık eğitim atölyeleri düzenledik.

Etkinliklerimiz hakkında katılımla ilgili detaylı bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.